Skip to main content

Candidates for graduation 2021

Augustana’s Commencement ceremony is a celebration of the pride we share in our students’ accomplishments and opportunities during their studies on our campus. Names listed here represent candidates for graduation; inclusion does not indicate completion of the degree requirements.

* Degree completed fall 2020
** Degree to be completed summer 2021
+ Degree to be completed fall 2021

Bachelor of Arts

A-B

Leraaen Wey Abbott, Belvidere, Ill., communication sciences and disorders

Lucy Grace Adlfinger, Milan, Ill., biology, physics, magna cum laude

Meryem Afif, Casablanca, Morocco, business administration-marketing, political science**

Salaheddine Aghlaf, Casablanca, Morocco, biology

Marco Antonio Alanis, Morton Grove, Ill., biology

Christianne Elizabeth Albers, Waukesha, Wis., public health

Matthew Dean Albers, Rochelle, Ill., business administration-management

Pierce Gregory Albert, Chicago, sociology and social welfare, magna cum laude

Olivia Sue Albrecht, Belvidere, Ill., music

Peter Alex, Darien, Ill., communication sciences and disorders**

Zeeshan Ali, Islamabad, accounting, business administration-finance, cum laude

Bailey Rose Allison, Rock Island, Ill., elementary education, cum laude

Mayra Almanza, Moline, Ill., teaching Spanish+

Elizabeth Elaine Alsup, North Aurora, Ill., biology, cum laude

Chloe Lynne Anderson, Mattoon, Ill., communication sciences and disorders, religion, magna cum laude

Erin Ruth Anderson, Tinley Park, Ill., biology

Kaylee Autumn Anderson, Thomson, Ill., accounting, business administration-finance

Sarah R. Anderson, East Moline, Ill., instrumental music education, summa cum laude

Elizabeth Christine Aniol, Cambridge, Ill., psychology, magna cum laude

Ally Anstead, Algonquin, Ill., vocal music education

Michael John Arndt, Mokena, Ill., history

Aditi Aryal, Kathmandu, Nepal, international business**

Kara Jean Auchstetter, New Lenox, Ill., communication sciences and disorders, magna cum laude

Urvaksh Avanthsa, Cary, Ill., neuroscience, pre-medicine

Thomas Mesfin Ayele, Kampala, Uganda, applied mathematics, computer science

Anne Elizabeth Bak, Peoria, Ill., instrumental music performance, magna cum laude**

Bailey Nichole Bambrick, Peoria, Ill., communication sciences and disorders, cum laude

Allison Elise Bandera, Oregon, Ill., geology, magna cum laude

Laila Barber, South Beloit, Ill., accounting

Omidullah Barikzay, Rock Island, Ill., accounting, computer science, cum laude

Jazmine La'Shai Barnett, Chicago, business administration-management, business administration-marketing

Cheyenne Victoria Bartelt, Belvidere, Ill., geography, geology, magna cum laude+

Isabelle Kathleen Bartscher, Rockford, Ill., communication studies, psychology, cum laude

Molly Marie Bastida, St. Louis, communication sciences and disorders, religion, magna cum laude

Richard Dillan Baum, Decatur, Ill., psychology

Kyle Robert Baus, Naperville, Ill., accounting, business administration-finance

Tristan Dyan Bautista, East Moline, Ill., biology, cum laude

Madison Lynne Baxter, Rockford, Ill., pre-medicine

Naomi L. Beckley, Palatine, Ill., English education, middle grades education-English, theatre arts, summa cum laude

Amen Wubtaye Belayneh, Addis Ababa, Ethiopia, accounting, international business, cum laude

Kassidy Rose Belcher, Woodstock, Ill., psychology

Marina Elise Belshause Pickslay, Rock Island, Ill., biology, philosophy, summa cum laude**

Alexis L. Bennis, Plainfield, Ill., business administration-marketing

Ethan Alexander Benoit, Evergreen Park, Ill., accounting

Allison Michelle Benschneider, Homer, Ill., communication sciences and disorders

Tyler A. Bentley, Roselle, Ill., environmental studies, geography

Tyler Marie Berger, Carol Stream, Ill., vocal music education

Samantha M. Berggren, Gilberts, Ill., biology, magna cum laude

Mason Bradley Bergstrom, Mattoon, Ill., neuroscience, philosophy

Carley J. Berneking, Bettendorf, Iowa, accounting, business administration-management, business administration-management information systems, data analytics, cum laude

Alexandra Elizabeth Bernheimer, Buffalo Grove, Ill., political science, psychology, cum laude

Abby Madilynn Berry, Normal, Ill., psychology, cum laude

John M. Bevan, Rockford, Ill., biology, cum laude**

Alexander Carl Binegar, East Peoria, Ill., business administration-management

Matthew Tod Binkley, Forreston, Ill., biology, psychology

Nathan James Black, Batavia, Ill., business administration-finance, business administration-management**

Nolan John Blassingham, Pecatonica, Ill., accounting, business administration-finance, cum laude

Awurama Boafo, Accra, Ghana, communication sciences and disorders

Nathaniel A. Bohrer, Elgin, Ill., music

Marissa Morgan Borkowski, Romeoville, Ill., psychology, sociology

Daniel Anthony Bornstein, Orland Park, Ill., accounting, business administration-marketing

Ashley Christine Bosch, Longview, Ill., biology

Vladislava Botsul, Buffalo Grove, Ill., accounting, business administration-finance, magna cum laude

Justin Alexander Bottorff, Quincy, Ill., business administration-finance+

Hanane Bousfoul, Errachidia, Morocco, biology, business administration-finance

Kathryn Regina Boyle, Naperville, Ill., communication sciences and disorders, French, summa cum laude

Grace Elisabeth Bradley-Leon, Naperville, Ill., communication studies**

Emily Rose Brooks, Plainfield, Ill., middle grades education-science, cum laude

Merrisa M. Brown, Alpha, Ill., communication studies

Nora Patricia Brown, Crete, Ill., psychology, cum laude

Sadie Ann Brown, St. Joseph, Mich., biology, psychology

SophiaRose Helen Brown, Normal, Ill., theatre arts

Skye Dorisa Iris Brugler, Frankfort, Ill., biology, environmental studies, cum laude

Lauren Elizabeth Brunette, Machesney Park, Ill., biochemistry, neuroscience

Molly Katherine Buck, Galesburg, Ill., communication studies, environmental studies

Alexandra E. Buffington, Loves Park, Ill., biology, neuroscience, summa cum laude

Ngoc Minh Bui, Hanoi, Vietnam, business administration-marketing, economics, magna cum laude

Morgan Elise Bullen, Lakewood, Colo., business administration-finance, business administration-management

Kelsey A. Bumann, Rock Island, Ill., instrumental music education

Reid Allen Burens, Chicago, economics Carlos Joaquin Burgos, Chicago, psychology

Jacob S. Busby, Lombard, Ill., business administration-marketing, communication studies+

Joshua Duane Bush, Moline, Ill., communication studies

Alexis Nicole Butler, Rock Island, Ill., multimedia journalism and mass communication

Patrick Connor Byrne, Chicago, business administration-management+

C-D

Paul Andrew Cabrera, Galesburg, Ill., communication studies, computer science**

Kristen Louise Calvert, Galena, Ill., communication sciences and disorders, magna cum laude

Sandra Jenelle Camarillo, Silvis, Ill., communication studies, multimedia journalism and mass communication, Spanish*

Emilee E. Campisi, Wonder Lake, Ill., communication sciences and disorders

Kennedy G. Carey, Peru, Ill., business administration-finance, cum laude

Levon Deshun Carothers Jr., Maywood, Ill., business administration-management

Grace Olivia Carpenter, Lockport, Ill., communication sciences and disorders

Maxx J. Carpenter, Algonquin, Ill., accounting, data analytics, cum laude

Jason Christopher Cassens, Bonney Lake, Wash., business administration-management, business administration-marketing, graphic design, magna cum laude

Vanessa Castañon, Rockford, Ill., business administration-management

Nadia Castillo, Palatine, Ill., communication studies, sociology

Benjamin Luis Castro, Moline, Ill., geography

Carson R. Cerquone, Grayslake, Ill., geology, cum laude

Tavian Joseph Cervantez, Galesburg, Ill., philosophy

Joshua Thomas Chamberlain, Thornton, Colo., biology, Spanish for professional use, cum laude+

Alejandro Chavarri, Sevilla, Andalusia, Spain, business administration-finance, business administration-international business, magna cum laude

Mariaelisa Ofelia Claros, Peoria, Ill., sociology*

Zachary Grant Clough, Yorkville, Ill., accounting, business administration-finance, cum laude

Christopher Clark Cole, Chicago, business administration-finance, business administration-management**

Thomas James Coleman, Omaha, Neb., history, political science

Morgan Grace Collazo, Carlsbad, Calif., business administration-management

Matthew James Conley, Buffalo Grove, Ill., biology, environmental studies

Elizabeth Marie Cook, Joliet, Ill., biology, sociology, cum laude

Kelly Lynette Coons, Dana, Ill., psychology, theatre arts, cum laude

Matthew Charles Corke, Glen Ellyn, Ill., mathematics+

Peyton William Couch, Marseilles, Ill., neuroscience, pre-medicine

Jordan A. Cray, Homewood, Ill., psychology**

Samuel John Cregan, Colo. Springs, Colo., computer science, engineering physics, magna cum laude+

Amanda June Crittenden, South Elgin, Ill., graphic design

Jessica Ann Crofton, Neponset, Ill., business administration-finance, business administration-management, cum laude

Jeremy Leyden Crouthamel, Bloomington, Ill., business administration-marketing

Daniel Joseph Cuneo, Rock Island, Ill., creative writing, summa cum laude

John Curtis Cunningham, Roscoe, Ill., business administration-marketing

Taylor Ann Curley, Fulton, Ill., biology, summa cum laude

Natalia Czachorowski, Harwood Heights, Ill., anthropology, geography, magna cum laude

Noah Aidan Damien, Oak Lawn, Ill., French

Minh Quoc Dang, Hanoi, Vietnam, business administration-finance, business administration-marketing

Ally Brielle Daniels, St. Joseph, Ill., communication studies, magna cum laude

Camila Davila, North Riverside, Ill., biology, neuroscience, magna cum laude

Tyler James Davis, Streamwood, Ill., graphic design**

Caio Naganuma de Rezende, Sao Paulo, psychology, cum laude

Jason Dedjoe, Accra, Ghana, graphic design**

Jordan Nicole Delinski, Peoria, Ill., art, art history

Grace Jo DeMatteis, Palm Coast, Fla., art, psychology

Louis Xavier Dent, Belvidere, Ill., business administration-marketing, psychology

Rosemary Kathleen Devine, Cary, Ill., elementary education, magna cum laude*

Joshua Diehl, Oskaloosa, Iowa, biology+

Melaine M. Diep, Romeoville, Ill., biology, cum laude

Kayla Elizabeth Dillon, Huntley, Ill., biology, psychology, magna cum laude

Julia Marie Dimoutsikos, Wonder Lake, Ill., communication studies, psychology

Vu Ngoc Phuong Dinh, Ho Chi Minh City, Vietnam, computer science, engineering physics, magna cum laude

Houssam Diouri, Casablanca, Morocco, business administration-finance, business administration-marketing, summa cum laude

Alexander M. Disabato, Flower Mound, Texas, environmental studies, cum laude

Brian Do, Rock Island, Ill., English education, middle grades education-English, cum laude

Ha N. Do, Hanoi, Vietnam, business administration-finance, business administration-marketing, magna cum laude

Gary Dodovich, Chicago, business administration-marketing

Ryan Earl Donahue, Serena, Ill., geography

Jake Robert Dooley, Grayslake, Ill., accounting, business administration-management, cum laude

Megan Jennifer Drab, Park Ridge, Ill., art, biology, cum laude

Katherine Estrada Drapeau, Galesburg, Ill., political science**

Sydney Drier, Germantown Hills, Ill., geology

Brian Joseph Duffley, Gurnee, Ill., business administration-management

Robert Emmett Dunn, Riverside, Ill., environmental studies, geography+

Mai Duong, Da Nang, Vietnam, accounting, business administration-finance, summa cum laude** J

enna P. Dvorak, Elmhurst, Ill., business administration-marketing, graphic design, summa cum laude

Joshua Lee Dyer , Lake Zurich, Ill., accounting, sociology

Thomas Leonhard Dyer, Springfield, Ill., accounting, business administration-finance, cum laude

Wendy Lee Dykstra, Windsor, Colo., English, philosophy

E-G

Justice Edell, Sherrard, Ill., biology, cum laude

Kara Catherine Eder, Schaumburg, Ill., public health, Spanish for professional use, magna cum laude

Emily Elizabeth Edwall, Utica, Ill., accounting, business administration-finance, summa cum laude

Skylar Charlotte Eisman, Pecatonica, Ill., communication studies, psychology, cum laude

Ibrahim El Kamla, Rabat, Morocco, business administration-marketing

Owen M. Ennis, Evanston, Ill., biology

Hunter Joseph Esposito, Gardner, Ill., business administration-marketing

Haley Ester, Farmer City, Ill., communication studies

Grant M. Estes, Rock Island, Ill., instrumental music performance, summa cum laude

Morgan Elyse Eversoll, Clinton, Iowa, communication sciences and disorders

Francis Michael Faasen, Lake Como, N.J., accounting

Paige Elizabeth Fahnestock, Cuba, Ill., biology

Chase P. Fahy, Celebration, Fla., computer science, cum laude

Troy J. Faley, West Peoria, Ill., environmental studies, geography

Javeria Fatima, Moline, Ill., communication sciences and disorders, psychology, cum laude

Jennifer Anne Filotto, Romeoville, Ill., communication sciences and disorders, magna cum laude

Brady Ryan Fischer, Cottage Grove, Minn., biochemistry, magna cum laude

Adam Fisher, Orland Park, Ill., international business, Spanish for professional use

Cailey Lynn Fitzgerald, Crystal Lake, Ill., biology, psychology

Dylan Matthew Flock, Forsyth, Ill., chemistry

Austin Douglas Floistad, Villa Park, Ill., philosophy, political science

William Michael Ford, Vernon Hills, Ill., philosophy

Richard Fordjour, College Park, Ghana, pre-medicine, psychology, cum laude

Shane Forsythe, Park Ridge, Ill., business administration-marketing+

Jessica Marie Fortin, Woodridge, Ill., psychology

Thomas James Foster, Upland, Calif., vocal music education

Carl A. Frasor, Huntley, Ill., international business, political science

Gerritt Daniel Frazier, Cole Camp, Mo., environmental studies, geography

Destiney S. Fuller, Rock Island, Ill., English

Janine Marie Gagnon, Plainfield, Ill., biology, cum laude

Heyllie Denise Galicia, Gurnee, Ill., biochemistry, Spanish for professional use

Keely Elizabeth Gallagher, Westmont, Ill., art, art education, cum laude

Jania Lynette Gamble, Chicago, business administration-finance, business administration-management, economics

Erica Nicole Gamboe, Edwards, Ill., biology, summa cum laude

Benjamin C. Garcia, Elburn, Ill., business administration-management

Matthew Alexander Garcia, Elgin, Ill., biochemistry

Ailin Garcia Byrne, Western Springs, Ill., environmental studies, cum laude

Shawn R. Geison, Chadwick, Ill., classics, history, magna cum laude

Logan Giesler, Indianapolis, accounting, data analytics, magna cum laude

Cameron Scott Gillespie , Tremont, Ill., pre-medicine

Ariel Jasmin Gonsowski-Padron, Lindenhurst, Ill., biology

Andrew Fernando Gonzalez, Skokie, Ill., international business

DiAngelo Gonzalez, Riverside, Ill., biology, public health, magna cum laude

Andrew Goodwin, Lake Forest, Ill., public health

Justine Elizabeth Gorzny, Polo, Ill., accounting, business administration-finance, summa cum laude

Karissa Anne Gottardo, Algonquin, Ill., elementary education, magna cum laude

Meghan Delaney Gove, La Grange, Ill., creative writing, psychology

Joseph Lawrence Granato, Naperville, Ill., accounting, business administration-finance

Tabitha June Grant, Lincoln, Ill., environmental studies, cum laude

Owen Michael Patrick Greenfield, Germantown Hills, Ill., political science, psychology, summa cum laude

Sarah Elizabeth Greenwood, Cary, Ill., elementary education, summa cum laude

Caleb E. Gruden, Carol Stream, Ill., pre-medicine, religion, cum laude

Zachary D. Gunderson, Lombard, Ill., accounting, business administration-finance, magna cum laude 

H-J

Jakob Haan, Wheaton, Ill., accounting

Katlyn Megan Haeflinger, Murfreesboro, Tenn., art, communication sciences and disorders, cum laude

Zoe Collette Haenisch, Sugar Grove, Ill., vocal music education, vocal music performance, cum laude

Freja B. Hager, Geneseo, Ill., accounting, business administration-finance, business administration-management, summa cum laude

Mulualem Teame Hailom, Addis Ababa, Ethiopia, computer science, engineering physics

Virgil Hajdys, Cosby, Tenn., theatre arts

Amber Lynn Hanke, Wheaton, Ill., anthropology; women, gender and sexuality studies, magna cum laude

Peyton Jason Hansen, Moline, Ill., chemistry

Nathaniel A. Hanson, Rockford, Ill., anthropology, Spanish, cum laude

Atiqul Haque, Sylhet, Bangladesh, graphic design

Jaidyn M. Harris, Moline, Ill., neuroscience

Alex Katherine Hart, Pekin, Ill., anthropology, Scandinavian studies, cum laude

Grace Elizabeth Harvey, Naperville, Ill., middle grades education-social science, history education, cum laude

Eva A. Harvin, Riverside, Ill., art history, psychology

John Jacob Hayes, Denver, accounting, business administration-finance, magna cum laude

Bradley Heinrichs, Davenport, Iowa, theatre arts

Benjamin Tate Henrikson, Elgin, Ill., business administration-finance, business administration-management, cum laude

Jaclyn Sara Hernandez, Palatine, Ill., creative writing, English, summa cum laude

Juliana Angela Hernandez, Chicago, elementary education, magna cum laude

Paloma Hernandez, Chicago, business administration-management

Paola Vanessa Hernandez, Elgin, Ill., biology

Laura Elizabeth Heuermann, Washington, Ill., psychology, sociology, magna cum laude

Ryan T. Hirschel, Libertyville, Ill., accounting, business administration-finance, cum laude

Thu Ho, Ho Chi Minh City, Vietnam, economics, environmental studies, magna cum laude

Nghia T. Hoang, Hanoi, Vietnam, psychology, cum laude*

Trang D. Hoang, Hanoi, Vietnam, English*

Matthew Joseph Hoban, Westminster, Colo., accounting, business administration-finance+

Trevor William Hockings, Batavia, Ill., business administration-management, economics

Tabitha Elizabeth Hoey, Rockton, Ill., neuroscience, cum laude

Madison Paige Hoffeditz, Taylor Ridge, Ill., psychology, sociology, cum laude

Olivia Karl Hogenkamp, Lakewood, Colo., applied mathematics, computer science, magna cum laude

Xavier Voshun Holley, Davenport, Iowa, communication studies

Frank R. Hoover III, Woodstock, Ill., biology

Megan Brianne Hoppe, Robins, Iowa, creative writing, French, history, magna cum laude

Laurin Hopping, Galva, Ill., elementary education

Andrew John Housholder, Naperville, Ill., computer science

Jacob Michael Huffer, Shreveport, La., communication studies, psychology, cum laude

Jacob Grant Hummel, Elburn, Ill., business administration-marketing

Kuzivakwashe Donald Hwema, Marshall, Texas, applied mathematics, data analytics

Sydney Ann Ion, La Crosse, Wis., art history

Ruth Iradukunda, Kigali, Rwanda, international business

Vanessa C. Iroegbulem, Streamwood, Ill., neuroscience; women, gender and sexuality studies, cum laude

Allisha Ishaque, Rock Island, Ill., biology

Stuart M. Isteefanos, Mount Prospect, Ill., computer science, environmental studies+

Maaya Ito, Osaka-Shi, Japan, communication studies, international business

Katherine M. Iverson, Oswego, Ill., business administration-management, psychology

Aleksander James Jacobs, Rock Island, Ill., economics, political science, summa cum laude

Emma Christine Jacobs, Huntley, Ill., communication sciences and disorders, summa cum laude

Emily Sue Jacobson, Washington, Ill., environmental studies

Haleigh Ann Jacocks, Geneseo, Ill., elementary education, cum laude

Kyle Alexander James, Wauconda, Ill., philosophy, psychology, magna cum laude

Marissa Susanna Jaskae, Aurora, Ill., middle grades education-science, biology education, cum laude

John Bradley Jelen, Bay Village, Ohio, environmental studies

TaJania Donnae Jenkins, Bloomington, Ill., biology

Victoria Lee Jenkins, Chicago, communication studies

Brady Thomas Johnson, Washington, Ill., multimedia journalism and mass communication, political science, magna cum laude

Brandon Kristopher Johnson, Colorado City, Colo., business administration-marketing, communication studies, magna cum laude+

Eric Andrew Johnson, Geneva, Ill., history education, middle grades education-social science, magna cum laude

Jeremiah Christopher Johnson, Cambridge, Ill., computer science+

John N. Johnson, Somonauk, Ill., biology

Carstyn Florence Joiner, Lombard, Ill., biology, Spanish for professional use

Samuel Deacon Jones, Plainfield, Ill., business administration-marketing**

Kacie Pearl Judge, Schiller Park, Ill., neuroscience, philosophy, cum laude

K-L

Spencer Davidson Kane, Racine, Wis., biology

John Raymond Kappel, Wheeling, Ill., business administration-finance

Cassandra Ruth Karn, Brimfield, Ill., English, theatre arts, summa cum laude

Danielle N. Katz, Huntley, Ill., psychology+

Kaley Anne Kearns, Fort Collins, Colo., creative writing, French, cum laude

Lucy Catherine Kebler, St. Louis, elementary education, magna cum laude

Brett Thomas Keefe, Machesney Park, Ill., biology, neuroscience

Emily Christine Keiner, Sycamore, Ill., vocal music education, cum laude

Cameron Lauren Kekelik, Munster, Ind., communication sciences and disorders, Spanish for professional use

Stephanie Lynette Kerno, Milan, Ill., communication sciences and disorders, psychology, magna cum laude

Allison Marie Kestler, DeForest, Wis., creative writing, French, political science, magna cum laude

Sarmad Nawaz Khan, Punjab, Pakistan, data analytics, graphic design

Taylor A. Kies, Montgomery, Ill., public health, cum laude

Lindsey Nicole King, Belvidere, Ill., biology, cum laude

Christian Taylor Kinney, Glen Ellyn, Ill., psychology

Katherine G. Klawitter, Cary, Ill., business administration-management, business administration-marketing

Brett Kliegl, Bolingbrook, Ill., business administration-management, business administration-marketing, cum laude

Joseph Daniel Knapik, Prospect Heights, Ill., history, religion, cum laude

Paige AnnMarie Knoll, Elk Grove Village, Ill., English education, middle grades education-English+

Mitchell Dean Knollenberg, Taylor Ridge, Ill., computer science, cum laude R

ebecca Anne Knuth, Rock Island, Ill., communication sciences and disorders, magna cum laude

Bradley George Kohler, Woodstock, Ill., biology**

Melody Claire Konrad, Peoria, Ill., creative writing, English**

Isabella Marie Koutsopanagos, Rockford, Ill., classics-Greek emphasis, pre-medicine, cum laude

Jarod Christopher Kovach, Kaneville, Ill., business administration-management, theatre arts

Maryjane Harmony Koza, Hawthorn Woods, Ill., biology

Zoey Anne Krawczyk, Rolling Meadows, Ill., art history, chemistry

Joseph G. Kreis, Mundelein, Ill., neuroscience, cum laude

Jacob Kroeger, Davenport, Iowa, economics, political science

Jack Ryan Kroll, Deer Park, Ill., pre-medicine, Spanish for professional use, cum laude

Dylan Masters Kropp, Wheaton, Ill., psychology, cum laude

Beth Kuehnel, Rock Island, Ill., biology

Jessica Jean Kurkowski, Peru, Ill., philosophy, sociology, magna cum laude

Kaylee Lynn Kuta, Richmond, Ill., psychology, sociology and social welfare, summa cum laude

Pierre R. Lamarre, Hazel Crest, Ill., business administration-management**

Matthew M. Lampasona, Orland Park, Ill., accounting, business administration-finance, economics, cum laude**

David R. Lane, Bethalto, Ill., accounting, business administration-marketing

Jessica LiYun Lang, Bartlett, Ill., psychology, cum laude

David John Langum, Springfield, Ill., history, political science

Erin C. Larkin, Chicago, music, psychology*

Kayley Marie Larson, Elgin, Ill., neuroscience, philosophy, summa cum laude

Megan C. Laufer, Crystal Lake, Ill., biology, summa cum laude*

Daylen Lawson, Oak Park, Ill., business administration-management information systems, business administration-marketing

Tran Ngoc Le, Wichita, Kans., English, cum laude

Alvaro Leal, Oakland City, Ind., business administration-international business, business administration-marketing

Katelyn Reilly Leeper, Davenport, Iowa, Asian studies, sociology, cum laude+

Ryan Lefaivre, Roscoe, Ill., environmental studies, geography, cum laude

Jacob L. Leffel, Glen Ellyn, Ill., business administration-finance

Talayah Kahliaan Lemon, Matteson, Ill., sociology

Gabrielle Victoria Lenger, Moline, Ill., multimedia journalism and mass communication, magna cum laude

Stephen Lewis, West Chicago, Ill., vocal music education

Yinuo Li, Beijing, China, political science, cum laude

Jordyn Elizabeth Liebelt, Aurora, Ill., communication studies, multimedia journalism and mass communication

Kelsey M. Lightle, Oglesby, Ill., middle grades education-mathematics, mathematics for secondary education

Shelby Elizabeth Limbach, Indianapolis, communication studies, political science, cum laude

Rhavin Zaria Lindsay, Plainfield, Ill., business administration-management, communication studies

Jessika Joy Lobb, Moline, Ill., public health

Rachael Marlina Lockmiller, Monticello, Ill., elementary education

Stuart Lombard, Bartlett, Ill., political science, summa cum laude

Julie Ann Lombardi, Highland Park, Ill., communication studies, English, cum laude*

Daniele N. London, Waterloo, Ill., accounting, business administration-management, magna cum laude

Catherine Marie Lotz, New Lenox, Ill., psychology, Spanish, magna cum laude

Yiqing Lu, Xian, China, multimedia journalism and mass communication

Megan Lynnae Lundblad, Mount Prospect, Ill., history, Spanish, summa cum laude

Alexander Benson Lunde, Roscoe, Ill., environmental studies, geography

Cameron David Lundquist, Loves Park, Ill., business administration-management

Cecelia Josephine Luzzo, Plainfield, Ill., biology

Morgan Lynch, Altoona, Iowa, French, political science, cum laude

M-O

Matthew Scott Macarthur, Elgin, Ill., biology, summa cum laude

Jordan Elizabeth MacNeil, Torrance, Calif., communication sciences and disorders, Spanish for professional use, magna cum laude

Jeremy Madison, Raymond, N.H., engineering physics**

Marisa Carmen Maiella, Elmwood Park, Ill., business administration-marketing, graphic design

Jackson S. Mainellis, Bartlett, Ill., business administration-marketing, communication studies

Kalli Marie Majewski, Mundelein, Ill., neuroscience, pre-medicine

Jessica Rose Manly, Pingree Grove, Ill., communication studies, English, cum laude

Vivian Mansion, Chicago, biology

Pierceson A. Mapes, Elmhurst, Ill., business administration-marketing, communication studies**

Joseph Alexander Marcet, Naperville, Ill., accounting, political science, cum laude

Curtis J. Marek, Carpentersville, Ill., music

Micah Zephaniah Martin, Iowa City, Iowa, communication studies

Alejandra Martinez Rodriguez, Colona, Ill., public health*

Jazmin Martinez, Pecatonica, Ill., biology, magna cum laude

Michelle Martinez, Gurnee, Ill., political science, psychology

Sabrina N. Massa, Maple Park, Ill., vocal music education, cum laude

Jacqueline Gloria Massat, Crystal Lake, Ill., history education, middle grades education-social science

Katherine Xia Maxwell, East Moline, Ill., biology, cum laude**

Sara Ann Mazrimas, Lockport, Ill., biology, neuroscience, cum laude

Madison Margaret McCawley, Coal City, Ill., art, graphic design**

Jordan David McDonald, Rock Island, Ill., business administration-management

Megan Nicole McDonald, West Chicago, Ill., accounting, magna cum laude

Morgan Eve McGann, Johnsburg, Ill., art history, history

John Castro McGuire, Arlington Heights, Ill., accounting, magna cum laude

Teresa McKay, Geneva, Ill., biology, neuroscience

Alex M. McLean, Le Claire, Iowa, neuroscience, pre-medicine, cum laude

Rachel Elizabeth McLeod, Gibson City, Ill., neuroscience

Luke Samuel McMillan, Rock Island, Ill., instrumental music education, magna cum laude

Natalie Ruth McMillan, Wonder Lake, Ill., English, multimedia journalism and mass communication

Russell Scott McNab, Romeoville, Ill., physics

Maxwell Winter Mead, Lakewood, Colo., communication studies, multimedia journalism and mass communication, cum laude

Merolyn Nicole Melo De Leon, Belleville, Ill., psychology, Spanish

Hailey Mendell, Kankakee, Ill., art, art education, cum laude

Hongliang Meng, Changchun, China, economics

Hunter James Menke, Davenport, Iowa, business administration-finance, economics, cum laude

Zoie Anais Metoyer, Hanover Park, Ill., sociology

Nicholas Peter Metrou, Oswego, Ill., business administration-finance

Laura L. Meyers, Bettendorf, Iowa, art history, graphic design, summa cum laude

Samantha McCain Meyers, Elmhurst, Ill., biology, cum laude

Sarah Delaney Margaret Meyers, Bettendorf, Iowa, environmental studies, sociology, cum laude

Alec Joseph Michaelson, Lombard, Ill., biology

Andrew Franklin Mikita, Moline, Ill., biochemistry

Kayla Noelle Millan, Romeoville, Ill., psychology, cum laude

John Miller, Rock Island, Ill., philosophy*

Andrew Julian Mimlitz, Elmhurst, Ill., business administration-management, business administration-marketing, cum laude

Ashanti Diamond Mobley, Milwaukee, sociology

Peter M. Moens, Rock Island, Ill., creative writing

Paul Adam Molina, Park Ridge, Ill., philosophy**

Trever L. Moore, Naperville, Ill., mathematics for secondary education, middle grades education-mathematics

Hope Elizabeth Moos, Hartsburg, Ill., business administration-management, business administration-marketing

Caroline Christine Morris, Columbus, Wis., biochemistry, magna cum laude

Matthew Alexander Mosele, Bloomington, Ill., business administration-marketing

Mollie Gianna Mower, Reno, Nev., biology

Bradley Davis Moyer, Moline, Ill., communication studies, political science

Nicolete D. Moyo, Matabeleland North, Zimbabwe, accounting, international business, cum laude

Kristian Paul Mrazek, Cary, Ill., applied mathematics, physics, summa cum laude

Malikah Sabreen Muhammad, Chicago, anthropology**

Justin Geoffrey Murphy, Lombard, Ill., biology

Muhammad Osama Mushtaq, Rawalpindi, Pakistan, accounting, economics**

Sherifah Kemigisha Muzungu, Kampala, Uganda, neuroscience, pre-medicine, public health, cum laude

Zachary Leonard Myatt, Le Claire, Iowa, vocal music education, cum laude

Muhammad Furqan Naqvi, Rawalpindi, Pakistan, accounting, business administration-finance, cum laude

Charles Nawara, Naperville, Ill., art history, communication studies, magna cum laude

Jack Neenan, Naperville, Ill., accounting, business administration-finance

Lauren Nicole Negron, Davenport, Iowa, anthropology, pre-medicine

Brittnany Diana Nelson, Hebron, Ill., communication studies, multimedia journalism and mass communication, cum laude

Gillian L. Nevins, Mokena, Ill., French, psychology, magna cum laude

Olivia LeeAnn Newcomb, Cambridge, Ill., art history, history, magna cum laude

Alison Rien Ng, Schaumburg, Ill., business administration-management, public health, cum laude

Lauren W. Ng, Chicago, biology, summa cum laude

Hai Nguyen, Hanoi, Vietnam, applied mathematics, computer science, summa cum laude

Jessica Phuong Nguyen, Elburn, Ill., biology

Mai Ngoc Nguyen, Hanoi, Vietnam, accounting, business administration-finance, magna cum laude*

Minh Thi Nguyen, Davenport, Iowa, Asian studies

Ngoc Minh Nguyen, Hanoi, Vietnam, mathematics, mathematics for secondary education, middle grades education-mathematics, magna cum laude

Duy Nguyen, Hanoi, Vietnam, economics, political science, magna cum laude

Claire Van Thanh Nguyen, Hanoi, Vietnam, political science, cum laude

Brett Oscar Niederer, Kenosha, Wis., biology, psychology, cum laude

Kaitlyn Marie Normoyle, Moline, Ill., art history, history, magna cum laude

Vladislav Novikov, Palatine, Ill., classics

Tatenda Nyoni, Marshall, Texas, applied mathematics, engineering physics

William Eugene O'Connor, Elmhurst, Ill., business administration-marketing

Erin Mary O'Malley, Elmhurst, Ill., communication studies

Neil Francis O'Shaughnessy, Niles, Ill., pre-medicine, psychology, cum laude

Katherine Mary Olechno , Morton Grove, Ill., biology, psychology

Rachel Nicole Oliver, Fort Lupton, Colo., art, psychology, summa cum laude

Siena Lei Oliveri, Loves Park, Ill., communication sciences and disorders

Jack Christopher Olson, Geneva, Ill., business administration-marketing, cum laude

Ariane Omerza Call, Aurora, Ill., instrumental music education, magna cum laude

Alec Charles Ostermeier, Rochester, Ill., business administration-finance**

Abigail Marie Overmann, Darien, Ill., elementary education, magna cum laude

Mitchell Samuel Owens, Moline, Ill., accounting, business administration-finance, cum laude

P-R

Julian Enrique Pacheco, Springfield, Mo., psychology

Joel Addison Padgett, Indianapolis, geology, music composition, summa cum laude

Jason M. Palmer, Libertyville, Ill., computer science, French

Robert Arthur Papiernik, Naperville, Ill., biology, public health

Madison Anne Parks, West Lafayette, Ind., German studies, music, cum laude

Noah Michael Patterson, Mattoon, Ill., business administration-management

Joshua Pearson, Joliet, Ill., geology

Autumn Peele, Summerville, S.C., geology

Cecelia Elzora Peine, Wentzville, Mo., biology, magna cum laude

Katherine Olivia Peregrine, Appleton, Wis., biochemistry, Spanish, cum laude

Aira M. Peregrino, Rockford, Ill., applied mathematics, cum laude

Alondra Perez, Mundelein, Ill., communication sciences and disorders, Spanish for professional use

Francesca Marie Persiani, Frankfort, Ill., biology, psychology, cum laude

Amanda Margaret Peterson, Glen Ellyn, Ill., psychology

Elliott Samuel Peterson, Rockford, Ill., vocal music education, cum laude

Mackenzie Rae Peterson, Metamora, Ill., psychology, sociology, magna cum laude

Garrett J. Petreikis, Illinois City, Ill., communication studies, political science, cum laude

Amanda Sarah Pflanz, Schaumburg, Ill., business administration-management+

Cameron John Phalen, Mendota, Ill., biology, Spanish for professional use, cum laude

Duc Pham, Hanoi, Vietnam, applied mathematics, business administration-management information systems, computer science, summa cum laude

Ha Ngan Pham, Hanoi, Vietnam, environmental studies, geography*

Tracy D. Pham, Pewaukee, Wis., anthropology, neuroscience, pre-medicine, cum laude

Pham Thi Hong Giang, Ho Chi Minh City, Vietnam, biochemistry, biology, cum laude

Nhung Phan, Hanoi, Vietnam, biochemistry, pre-medicine, cum laude

Alivia Rae Phelps, Mazon, Ill., vocal music education

Shonari Stevann Phillips, Tamarac, Fla., English

Brianna Marie Pickering, Rock Island, Ill., communication sciences and disorders, cum laude

Sandra Pielechaty, Chicago, art, graphic design**

Eliana Marie Pierce, Wheaton, Ill., neuroscience

Christopher Michael Plantz, Elgin, Ill., business administration-management, engineering physics

Matthew Evan Polit, Coal Valley, Ill., applied mathematics

Rae Elizabeth Pooley, Indianola, Iowa, chemistry, cum laude

Justin M. Porter, Oglesby, Ill., business administration-management, business administration-marketing

Matt J. Postma, Wheaton, Ill., vocal music education

Quintin C. Powers, Homer, Ill., geology, philosophy, cum laude

Bradley Prejna, Fort Myers, Fla., accounting, business administration-finance

Lauren E. Prendergast, Crystal Lake, Ill., psychology

Jack Jonathon Preston, Morton, Ill., multimedia journalism and mass communication

Sara Beth Prier, Geneva, Ill., biology, neuroscience, cum laude

Madelyn Prodoehl, Batavia, Ill., communication sciences and disorders, magna cum laude

Julia Catherine Prushinski, Princeton, Ill., communication sciences and disorders

Dagmara T. Prync, Palatine, Ill., elementary education+

Griffen Joseph Pschigoda, Rock Island, Ill., business administration-finance+

Wesley Joseph Pulver, Dwight, Ill., computer science, cum laude

Tito Ivan Quinones, Scott Air Force Base, Ill., German studies, graphic design

Allyson Noelle Radwan, Plainfield, Ill., elementary education

Lauren Christine Ragone, Davenport, Iowa, accounting, summa cum laude**

Samuel Lawson Ramont, Wauconda, Ill., theatre arts

Margarita Janet Ramos, Prospect Heights, Ill., public health

Samridha Jung Rana, Kathmandu, Nepal, applied mathematics, economics, cum laude

Lalini Shanela Ranaraja, Katugastota, Sri Lanka, anthropology, creative writing, cum laude

Alivia Rose Ranieri, North Riverside, Ill., business administration-marketing, business administration-management

Alexandra Raspopov, Lake Barrington, Ill., business administration-marketing, business administration-management

Brendan Kevin Rauen, Elmhurst, Ill., business administration-management+

Ariana Meriel Raya, Moline, Ill., biology+

Jonathan Marc Reaban, Tempe, Ariz., applied mathematics, computer science, summa cum laude

Amanda Lynn Redman, Wheaton, Ill., chemistry

Shannon Christine Rees, Schaumburg, Ill., teaching French, cum laude

Joshua David Richardson, Frankfort, Ill., sociology

Hannah Riley, Belvidere, Ill., neuroscience, pre-medicine

Michael Edward Riley, Elmhurst, Ill., business administration-management, business administration-marketing

Celina Louise Rippel, Roanoke, Ill., business administration-management, graphic design, summa cum laude

Heather Rittenhouse, Centralia, Ill., psychology

Ashley Grace Rivas, Lake in the Hills, Ill., sociology and anthropology, cum laude

Everlynn Alexandra Roberts, Minier, Ill., German studies, political science

Steven Andrew Robertson, Elmhurst, Ill., business administration-finance

Noah Alexander Robey, Woodstock, Ill., graphic design, Spanish

John Timothy Roche, Glen Ellyn, Ill., business administration-management, religion+

Olivia Roden, Monmouth, Ill., political science+

Katrina Marie Lyn Rodriguez, Minonk, Ill., Asian studies, international business, cum laude

Andrew Rohret, Bettendorf, Iowa, history

Raymond Anthony Roldan, Lindenhurst, Ill., music

Johann Roman, Algonquin, Ill., graphic design, magna cum laude

Morgan Nicole Rottinghaus, Springfield, Ill., biology, graphic design, magna cum laude

Kaitlin Nicole Rusin, Orland Park, Ill., biology

Liam Joseph Russell, Minooka, Ill., physics

S-V

Elijah Anthony Salas, Moline, Ill., biology

Jacob Sanchez, Machesney Park, Ill., accounting, business administration-finance

Sage Jaynece Sanders, Galesburg, Ill., biology, sociology

Alex A. Sandev, Lozen, Bulgaria, international business, cum laude

Mason Bradley Sargent, Rockford, Ill., creative writing, English education, middle grades education-English

Genesis Isabelle Sarmiento, Chicago, accounting, computer science, cum laude

Faleya M. Scales, Park Forest, Ill., history, psychology

Matthew Daniel Schiferl, Arlington Heights, Ill., English

Megan Schlebecker, Mundelein, Ill., English, psychology, magna cum laude

Annette Schneider, Davenport, Iowa, communication sciences and disorders

Lauryn Schubert, Stockton, Ill., biology

Kylie Ane Schultz, Prairie Grove, Ill., elementary education, cum laude

Giavanna A. Schwager, Barrington, Ill., psychology

Monte Michael Schwartz, Bettendorf, Iowa, accounting, summa cum laude

Elizabeth Jefferds Schwiebert, Salt Lake City, communication studies, psychology, magna cum laude

Jennifer Ann Sears, New Lenox, Ill., business administration-management, business administration-marketing

Vicente J. Serrano, Gurnee, Ill., communication sciences and disorders, Spanish for professional use

Michael Patrick Setlock, Lake Zurich, Ill., computer science, philosophy

Haider Shah, Rawalpindi, Pakistan, accounting, business administration-finance, business administration-management

Amal N. Sharaan, Rosemont, Ill., neuroscience, magna cum laude

Miranda R. Sharp, Joliet, Ill., psychology, religion, Spanish

Sean P. Sheehan, Bloomington, Ill., elementary education

Ruth Marie Sherman, Urbana, Ill., graphic design

Elyzabeth Marie Sherrell, East Moline, Ill., communication studies, philosophy

Allyson Nicole Shoff, Pontiac, Ill., biology

Akankshya Shrestha, Kathmandu, Nepal, accounting, business administration-management information systems, data analytics, cum laude

Riya Shrestha, Kathmandu, Nepal, business administration-finance, business administration-marketing

Ruhee Shrestha, Kathmandu, Nepal, computer science, economics

Sambridha Shrestha, Kathmandu, Nepal, business administration-finance, business administration-management, cum laude

Emily Phonsavanh Sibounheuang, Rockford, Ill., geography

Grace Christine Sigler, Rock Island, Ill., biology, magna cum laude

William Anton Sikich, Elmhurst, Ill., creative writing, English, magna cum laude

Jakob Stephen Silkaitis, Lombard, Ill., business administration-finance

Satvik Sirohiya, Kathmandu, Nepal, accounting, business administration-finance, economics

Mohamed Lyazid Skalli Cherif, Temarra, Morocco, business administration-marketing**

Jakob Robert Slavin, Oswego, Ill., business administration-finance, economics

Brandon Roland Smith, Lockport, Ill., communication studies+

Marissa Louise Smith, Crystal Lake, Ill., business administration-finance, business administration-management, economics, magna cum laude

Natalie E. Smith, Bartlett, Ill., elementary education, summa cum laude

Riley Steven Smith, South Elgin, Ill., computer science, philosophy

Taylor Justine Sodaro, Rock Island, Ill., biology, environmental studies

Sander Sørhaug, Haugesund, Norway, international business, magna cum laude

Amelia N. Sorensen, Oak Forest, Ill., art, psychology, cum laude

Savana Catherine Sparks, Redwood City, Calif., biochemistry

Chase Spicer, Rock Island, Ill., business administration-management

Travor Lamar Spicer, Chicago, history, political science

Anne Marie Stanislawski, Elk Grove Village, Ill., elementary education, cum laude

Karli Suzanne Stankus, Hampshire, Ill., accounting, data analytics, magna cum laude

Jeffrey S. Stejskal, La Grange Park, Ill., applied mathematics

Zachery Paul Stewart, Crown Point, Ind., psychology

John Michael Stoltz, Burr Ridge, Ill., accounting, business administration-finance

Jillian Marie Stone, Reynolds, Ill., business administration-management, business administration-marketing, business administration-international business, cum laude

Stephanie Stramel, Elmhurst, Ill., sociology

Jordyn J. Strange, Canyon Lake, Calif., art history, history, cum laude

Katherine Marie Streicher, Sycamore, Ill., English education, middle grades education-English, cum laude

Thomas Stanley Stritch, Oak Lawn, Ill., geology, summa cum laude

Sriram Sugumaran, Bettendorf, Iowa, biology, summa cum laude

Ryan Alexander Portman Sullivan, Winnetka, Ill., business administration-management

Katherine J. Syer, Rosemont, Ill., middle grades education-science, teaching physics

Emily R. Szabo, Springfield, Ill., biology, neuroscience, cum laude

Jason Michael Szara, Frankfort, Ill., business administration-finance

Muhammad Taimoor, Rawalpindi, Pakistan, business administration-marketing

Cassandra Renee Talbot, Annawan, Ill., psychology, sociology, magna cum laude

Madison Renée Teague, Rock Island, Ill., Asian studies, English, magna cum laude

Joshua Lee Teets, Maple Park, Ill., economics, philosophy, cum laude

Grace E. Telfer, Geneva, Ill., communication studies, English

Daniel Roman Reid Terronez, Moline, Ill., economics

Emma Elizabeth Terronez, Bettendorf, Iowa, English-writing emphasis, summa cum laude

Jue Jue Wai Hin Thaw, Yangon, Myanmar, environmental studies, geography, cum laude

Clayten Jacob Thompson, South Elgin, Ill., biology, magna cum laude**

Monica May Thompson, Rock Island, Ill., art history, history, magna cum laude

Tiffany Marie Thompson, Maple Park, Ill., neuroscience, pre-medicine, cum laude*

Rachel Thorndyke, Colona, Ill., biology, psychology Ryan Richard Thornton, Mapleton, Ill., business administration-management

Taylor Rae Thorpe, Rock Island, Ill., business administration-marketing, graphic design

Melina M. Thurmond, Carol Stream, Ill., communication studies, psychology

Anne Grace Timm, Crystal Lake, Ill., business administration-management

Joseph Edward Timm, Port Byron, Ill., pre-medicine, public health, cum laude

Matt Tinker, Arvada, Colo., business administration-management, business administration-marketing

Michael Robert Tirabasso, Geneva, Ill., psychology Bennett S. Tomalin, Madison, Wis., business administration-finance, business administration-marketing

Olivia Tonietto, Downers Grove, Ill., communication sciences and disorders

Lupita Toscano, East Moline, Ill., accounting, business administration-international business, summa cum laude

Chi Kim Tran, Hanoi, Vietnam, computer science, mathematics, magna cum laude

Khoa Tran, Ho Chi Minh City, Vietnam, biology, cum laude

Jarrett Kyle Tribble, Homewood, Ill., psychology**

Armando Trigueros Jr., Moline, Ill., business administration-marketing

Emily Julia Trinkner, Madison, Wis., psychology, sociology, magna cum laude

Nguyen Truong, Ho Chi Minh City, Vietnam, applied mathematics, computer science, magna cum laude

Thao-Nhi Truong Huynh, Ho Chi Minh City, Vietnam, economics, psychology, summa cum laude

Michael Steven Turzynski, Wauconda, Ill., business administration-finance, political science, cum laude

Maximilian Jule Uranich, La Salle, Ill., graphic design**

Inés Urquizo Velasco, La Paz, Bolivia, biochemistry, neuroscience

Gabriela Valdez, Andalusia, Ill., biology, Spanish for professional use

Courtney Morgan Veitch, Hawthorn Woods, Ill., Asian studies, international business, cum laude

Erika Renee Vest, Middletown, Ohio, biology, environmental studies

Chance W. Vicary, Silvis, Ill., chemistry, Scandinavian studies, cum laude

Georgia Nicole Votta, Essex, Ill., applied mathematics, physics, summa cum laude

Jacob C. Vowell, Park Ridge, Ill., biology

Iva Vucic, Rock Island, Ill., biology, chemistry, summa cum laude

W-Z

Megan Dionne Wagenknecht, Princeton, Ill., vocal music education

Emma Samantha Wagner, Park Ridge, Ill., music

Sofia Wajner, Naples, Fla., English, magna cum laude

Makenzie Autumn Walk, Spring Valley, Ill., business administration-management, business administration-marketing, summa cum laude

Tessa Grace Wallace, Apollo Beach, Fla., communication studies

Michael Justin Wardach, Cary, Ill., computer science, mathematics, magna cum laude

Ana Jo Warkocki, Frankfort, Ill., communication studies, psychology, magna cum laude

Jacob Noah Wash., Olympia Fields, Ill., communication studies, multimedia journalism and mass communication, cum laude

Kaitlyn Marypat Watkins, Mundelein, Ill., communication studies, multimedia journalism and mass communication, political science, summa cum laude

Summer E. Watson, Pekin, Ill., biology

Kathryn H. Weber, Silvis, Ill., history education, middle grades education-social science, cum laude

Courtney Marie Wehmeier, Orland Park, Ill., international business, cum laude

Jessica Kate Weitnauer, Cedar Rapids, Iowa, neuroscience

Walker John Whalen, Shorewood, Ill., mathematics, mathematics for secondary education, middle grades education-mathematics, cum laude

Ann Irene Wheeler, Springfield, Ill., communication studies, graphic design, summa cum laude*

James Manning Wheeler, Amenia, N.Y., communication studies, theatre arts, cum laude

Isabella Marie Whiting, Geneseo, Ill., biology, magna cum laude

Danielle Williams, Upland, Calif., political science, sociology

Serenity Michelle Kay Williams, Rockford, Ill., biology, cum laude

Hannah Marie Winebrenner, Roscoe, Ill., biology

Gavin Michael Wink, Sherrard, Ill., English

 Dana Lauren Wojciechowski, Grayslake, Ill., vocal music education, cum laude

Jeremy Wolf, Woodstock, Ill., communication studies

Maria Sophia Wood, Appleton, Wis., history, Spanish, magna cum laude

Molly Patricia Wrenn, Geneva, Ill., biology

Mason Michael Wright, Woosung, Ill., business administration-finance, business administration-management

Jacob A. Wyco, Wheeling, Ill., biology, magna cum laude

Ziran Xiao, Changsha, China, accounting, business administration-finance

Xiaohai Yang, Wuhan, China, engineering physics

Emmanuel Van Yeboah, Accra, Ghana, accounting, mathematics, magna cum laude

Charles Bertrum Young III, St. Charles, Ill., business administration-finance, business administration-management

Samuel Vincent Zammuto, Rockford, Ill., biology, cum laude

Ashley Noemy Zariñana, Waukegan, Ill., psychology, sociology and social welfare, cum laude

Elizabeth M. Zehner, Chesterton, Ind., biochemistry, chemistry*

Gabriel James Zeigler, Sterling, Ill., music composition, cum laude

Yafet Zeleke, Addis Ababa, Ethiopia, computer science

Brianna L. Zientara, Elmhurst, Ill., biochemistry, Spanish for professional use, magna cum laude

Miranda Leanne Zuroske, Loves Park, Ill., environmental studies

Daniel Douglas Zwiener, Barrington, Ill., computer science, mathematics


If you have news, send it to sharenews@augustana.edu! We love hearing about the achievements of our alumni, students and faculty.